Späť do obchodu

Registrácia

Ekologický absorbent pre domáce použitie: Kde ho využijete?

O absorbentoch sa v mnohých prípadoch hovorí iba v oblasti priemyselnej výroby, vo verejnom sektore pri dopravných nehodách alebo pri práci v autodielňach. Ich využitie je však komplexnejšie, pomôže vám i u vás doma.

Možno doma nemáte nádrž s ropou (to by ste boli celkom bohatí) a nerobíte každý deň s motorovými olejmi, absorbent ale neslúži iba na absorbciu týchto látok. Nebezpečenstvo úniku chemických látok do prírody alebo kontaminácia povrchu hrozí aj v domácnosti.

Čo všetko absorbuje absorbent SORB®XT?

SORB®XT je multiabsobent, to znamená, že ho viete použiť na rôznych povrchoch. Absorbuje oleje, mazivá, chemikálie a emulzie, palivá, pohonné látky, farby, laky, lakové živice a iné látky.

Kde môžete použiť multiabsorbent SORB®XT?

Použiť ho vedia veľké priemyselné spoločnosti, verejný sektor, ekologické spoločnosti alebo autodielne pri úniku vykurovacieho oleja, ropy, motorových olejov, kyselín, zásad, benzínu, nafty a rôznych iných nebezpečných látok. Využijete ho však aj u vás v domácnosti.

Tým, že absorbent dokáže absorbovať a zamedziť kontaminácii povrchu, využijete ho pri farbení plota novou farbou. Pri lakovaní záhradného nábytku, ktorý máte na terase. V garáži, keď dopĺňate motorový olej do nádrže či opravujete bicykel a podarí sa vám niečo vyliať na betónovú podlahu vo vašej domácej dielni.

S našim SORB®XT vyčistíte aj mastné fľaky od rastlinných a živočíšnych olejov, ktoré sa v domácnosti používajú na dennej báze.

Chemikálie používame každý deň, mnohokrát si to ani neuvedomujeme. Berieme ich ako súčasť života. Pri každom použití chemickej látky ale hrozí aj jej únik. Náhodné pochybenie môže spôsobiť únik nebezpečnej látky do pôdy, vody alebo môže nastať kontaminácia iných povrchov.

Výhody absorbentu SORB®XT

Najväčšou výhodou, ktorú oceníte pri používaní v domácnosti, je jeho hmotnosť. Ekologický absorbent SORB®XT má nízku hmotnosť, preto sa s ním manipuluje ľahko a zvládne to každý člen rodiny. A ako bonus vám po použití vytvorí až 5-krát menej odpadu ako konkurenčné absorbenty.

Je prírodný a nemá žiadne vedľajšie účinky, neohrozuje používateľa a zároveň nezaťažuje životné prostredie. Organický sypký materiál, ktorý má humusoidnú rastlinnú štruktúru, akreditovalo aj Ministerstvo životného prostredia SR.

Od začiatku spomíname, že ide o multiabsorbent, čo je zaručene plusom pre domácnosti. Nemusíte doma skladovať niekoľko absorbentov, stačí vám jeden, ktorý využijete pri akomkoľvek úniku nebezpečnej látky na rôznych povrchoch. Vyleje sa vám chemická látka do vášho jazierka, bazéna alebo do predzáhradky pri maľovaní plotu? Univerzálny absorbent sa postará o absorbciu látky z vody, pôdy i iných povrchov.

Je hydrofóbny, čo znamená, že neabsorbuje žiadnu vodu, iba chemickú látku. Je nám jasné, že ho nebudete potrebovať použiť každý deň, preto oceníte 5-ročnú skladovaciu dobu a použiteľnosť bez straty vlastností.

Zvoľte si do domácnosti ekologické riešenie a vyberte si pre domáce použitie univerzálny absorbent SORB®XT.

 

 

 

Späť do obchodu