Späť do obchodu

Registrácia

Nebezpečenstvo úniku nebezpečných látok na čerpacích staniciach

Miesto, ktoré navštevuje každý vlastník motorového vozidla, v mnohých prípadoch však aj tí, ktorí ho nevlastnia. Vieme tam totiž nakúpiť aj vtedy, keď sú všetky obchody zatvorené alebo si nafúkať kolesá na bicykli. Reč je čerpacích staniciach, ktorým sa na Slovensku najčastejšie hovorí pumpy.

Nie vždy je všetko na čerpacích staniciach na smiech – ako v prípade obľúbeného slovenského seriálu Pumpa. Ide predsa o miesto, kde sa narába s nebezpečnými látkami. O to viac by sa malo hovoriť o bezpečnosti na čerpacích staniciach. A teraz nehovoríme len o zákaze fajčenia, kde by jeden zle zahasený ohorok mohol spôsobiť veľké problémy.

Na čerpacích staniciach hrozí pri úniku nebezpečných látok požiar a dokonca aj výbuch. Pri benzíne a nafte hovoríme o vysoko horľavých a pre ľudský život nebezpečných látkach. Prípady výbuchov a požiarov nie sú ojedinelé a dejú sa po celom svete. Slovensko nie je výnimkou.

V oblastiach, kde sa pracuje s nebezpečnými látkami je nutné dbať na prevenciu. Takouto prevenciou je aj zaobstaranie kvalitného absorbentu, ktorý dokáže za pár sekúnd absorbovať uniknutú nebezpečnú látku z kontaminovanej plochy.

SORB®XT , multifunkčný  absorbent, sa dá použiť na všetkých pracoviskách, kde môže vzniknúť únik chemických alebo ropných látok. Dokáže absorbovať päťnásobok svojej váhy a jeho použitie nie je náročné. Vďaka nízkej hmotnosti je manipulácia s ním jednoduchá.

Čo dokáže absorbent SORB®XT?

Absorbuje nebezpečné látky z akéhokoľvek povrchu. Z cesty, z podlahy vo výrobnej hale, z vody, z pôdy. Použiť ho viete vo všetkých odvetviach, kde hrozí únik nebezpečných látok.

Absorbuje oleje a mazivá, v prípade, že na vašu čerpaciu stanicu príde auto, ktorému vyteká olej. A povedzme si, nebolo by to prvýkrát, veď v mnohých prípadoch poruchy na aute, vodiči pristavia svoje vozidlo práve na najbližšej čerpacej stanici, odkiaľ volajú odťahovú službu. Olej viete jednoducho odstrániť aplikovaním absorbentu. Po aplikácii je potrebné povrch pozametať. SORB®XT, nasiaknutý kontaminovaným materiálom, následne odstráňte a zlikvidujte v súlade s platnými predpismi o nakladaní s odpadom.

Odstraňovač fľakov po olejoch

SORB®XT vám pomôže aj v prípade, že vám po oleji zostane na povrchu mastný fľak. Použiť môžete SORB®XT STAIN SOLUTION PRO, s ktorým ľahko odmastíte povrch a odstránite fľak po oleji.

Náš multifunkčný absorbent dokáže absorbovať aj chemikálie, emulzie, farby, látky ako brzdové kvapaliny, odmrazovacie a chladiace kvapaliny, ale aj pohonné látky - benzín, naftu, lodnú naftu a letecký benzín.

Značka SORB®XT si preto ľahko nájde využitie na každej čerpacej stanici, kde svojimi funkciami a vlastnosťami produktov dokáže nielen zabezpečiť bezpečnosť na čerpacej stanici, ale aj ochrániť životné prostredie.

Naše produkty sú totiž prírodné a úplne ekologické. Absorbent je zložený zo 100% prírodnej vlákniny, ktorá je  biologická, organická. Ide o sypký humusovitý materiál s rastlinnou štruktúrou. Z hľadiska bezpečnosti je akreditovaný aj Ministerstvom životného prostredia SR.

Núdzové sady do auta

Zakúpiť si viete aj sadu do automobilu, ktorú viete využiť v prípade úniku motorového oleja alebo brzdovej kvapaliny. Ide o núdzový balík, ktorý obsahuje 1x 2-litrové vrecko so 100 % prírodným absorbentom SORB®XT, 1x bariérový vankúš (naplnený absorbentom), 1x jednorazové rukavice pre vašu bezpečnosť, 2x úložné vrecká a špachtľu pre odstránenie kontaminovaného materiálu.

Zvoľte si ekologickú, účinnú, cenovo dostupnú voľbu absorbentu a získate jeden produkt na všetky použitia.

 

 

Späť do obchodu