Späť do obchodu

Registrácia

Únik nebezpečných látok: Ako odstrániť škvrny a mastné fľaky z akéhokoľvek povrchu?

Únik nebezpečných látok: Ako odstrániť škvrny a mastné fľaky z akéhokoľvek povrchu?

Mastné fľaky a škvrny nerobia vrásky na tvári iba manželkám, ktoré sa ich snažia oprať z oblečenia alebo odstrániť v kuchyni. Problémy robia aj chlapom a veľkým spoločnostiam, v prípade, že v garáži alebo vo výrobnej hale dôjde k úniku chemických látok, nafty, benzínu alebo motorového oleja, farby.

Príjazdová cesta s mastným fľakom z motorového oleja, garáž so škvrnami od benzínu alebo nafty, výrobná hala a škvrny po úniku nebezpečných látok. Niektoré úniky chemických látok po sebe napriek použitiu kvalitného absorbentu zanechajú mastné fľaky, ktoré je ťažké odstrániť. A to hlavne v prípade, že nie je únik látky zabezpečený hneď a látka sa vsaje do povrchu. Čo s takýmito mastnými fľakmi?

Taká benzínová alebo naftová škvrna má okrem estetického hľadiska aj nepríjemný zápach. Výpary z chemických látok sú nebezpečné a pokiaľ látka unikne blízko pôdy alebo vody, dokáže znečistiť životné prostredie.

Domáce triky, ako odstrániť mastné fľaky

Dá sa nájsť mnoho domácich „receptov“ a trikov, ako sa zbaviť mastných škvŕn z obľúbeného kúsku oblečenia. Na odstránenie mastných škvŕn z betónu či iných povrchov v prípade úniku nebezpečnej látky veľa „receptov“ nenájdete. Zopár ale spomenieme.

Ak sa chcete zbaviť fľakov z uniknutej chemickej látky, skúste na miesto naniesť prášok do pečiva alebo kukuričnú múku, nechajte ich chvíľku pôsobiť a kefou krúžte po škvrne. Následne naneste na miesto trochu vody, ktorá vytvorí s práškom. či múkou pastu, tá by vás mala zbaviť mastného fľaku. Na odstránenie mastných škvŕn môžete použiť aj odmasťovacie prípravky do umývačky riadu.

Dôležité je si uvedomiť, či čistíte škvrnu, fľak alebo vlhkú plochu, na ktorej povrchu je ešte čerstvá viditeľná uniknutá látka. V tomto prípade odporúčame ihneď siahnuť po absorbente, ktorý kontaminovanú plochu zbaví látky, následne, ak po tomto kroku ešte stále vidíte mastný fľak, môžete skúsiť domáce triky.

Odstráňte nebezpečné látky bez chémie

Pri skúšaní domácich trikov sa vám nemusí podariť nepríjemný fľak odstrániť a vy tak prídete nielen o použité produkty, ale aj nervy. Poznáte to. Nájdete na internete overené rady starých materí a nakoniec zistíte, že vy ste asi jediná výnimka na svete a u vás doma to nefunguje.

Ako prvá pomoc pri odstraňovaní škvŕn je vhodná aj takáto domáca improvizácia. Ak ale chcete kvalitný a bezpečný odstraňovač škvŕn, hlavne v prípade, že nehovoríme o domácom prostredí, nepotrebujete použiť žiadne chemické odmasťovače, na trhu už existujú aj ekologické varianty.

Ekologickou voľbou pre váš domov i firmu môže byť vysoko efektívny odstraňovač škvŕn, mastnoty a starých fľakov z akéhokoľvek povrchu SORB®XT Stain Solution Pro.

Aké sú výhody ekologického odstraňovača škvŕn?

Je biologický, PH neutrálny, netoxický, nehorľavý, bezpečný, vôbec neškodí životnému prostrediu a je úplne bez zápachu. Jednoducho a rýchlo odstráni mastnotu z uniknutej látky z akéhokoľvek povrchu.

Oceníte, že ho môžete bez problémov použiť aj v uzavretých halách, priestoroch, pretože  nie je toxický. Nijakým spôsob neničí čistený povrch, či už ide o betón, asfalt, plast, drevo alebo nerez. 

Pri práci s nebezpečnými látkami odporúčame mať vždy po ruke absorbent a odstraňovač škvŕn. SORB®XT zabezpečuje ekologické a vysoko účinné riešenie.

Späť do obchodu