Späť do obchodu

Registrácia

Životné prostredie verzus automobilový priemysel

Viete si predstaviť svoj život bez automobilu? Málokto odpovie áno. Autá sa stali súčasťou nášho života. Ich výroba a používanie však zaťažuje životné prostredie. Nafta, benzín, oleje, farby, kvapaliny, všetko je súčasťou automobilového priemyslu. Pri výrobe, opravovaní a používaní automobilov môžu tieto chemikálie uniknúť. Ako vyčistiť kontaminované miesta?

Na trhu existuje veľké množstvo absorbentov, ktoré sľubujú, že sa postarajú o rýchle nasiaknutie a odstránenie chemických látok z kontaminovaného miesta. Väčšina z nich ale nie je príliš priateľská k životnému prostrediu. Žijeme v dobe, kedy sa čoraz viac hovorí o potrebe myslieť na životné prostredie. Veľký podiel na znečistení má aj automobilový priemysel, ktorý patrí na Slovensku medzi najrozšírenejší. Naša krajina patrí v produkcii automobilov na jedného obyvateľa k lídrom v celej Európe.

Svoju časť zodpovednosti za znečisťovanie prostredia nesú práve výrobcovia v priemyselnej výrobe. Elektrické autá pomaly znižujú množstvo emisií, nie sú to však iba emisie, ktoré majú negatívny dopad na planétu. Chemické znečistenie, ktoré vzniká výrobou a užívaním automobilov sa mnohokrát neodstraňuje správnym spôsobom, a tak má okrem emisií automobilový priemysel zodpovednosť aj za uniknuté chemické látky.  

Univerzálne využitie

Absorbenty sú potrebné nielen pri výrobe automobilových súčiastok a v autodielňach, kde sa pracuje s chemikáliami, ale aj na čerpacích staniciach, či vo verejnom sektore pri čistení po autonehodách. Autá totiž nie sú len v garáži a v autodielni, neporiadok dokážu urobiť aj inde. Univerzálny ekologický SORB®XT absorbent môžete použiť všade, kde budete potrebovať odstrániť nežiadúce chemické látky z rôznych povrchov. Či už to bude podlaha v garáži či autodielni, výrobná hala, cestná komunikácia, na ktorej sa stala nehoda alebo vodná plocha, ktorá bola kontaminovaná benzínom, naftou a inými chemickými látkami.

Bezpečnosť na pracovisku

Pre bezpečnosť pri práci je dôležité vedieť reagovať rýchlo a pohotovo. V prípade úniku nebezpečnej látky je potrebné mať pri sebe absorbent, ktorý spraví prácu za vás. A to bezpečne. Pri výrobe automobilov a ich opravovaní je bežné, že unikne chemikália, vznikne niekoľko škvŕn, kaluží a chemické látky tak ohrozujú bezpečnosť pri práci.

Jeden kilogram SORB®XT sorbentu absorbuje 4.68 litrov oleja. Za niekoľko sekúnd dokáže absorbovať až päťnásobok svojej váhy. Čistenie kontaminovaných väčších plôch nebolo nikdy jednoduchšie a hlavne časovo nenáročné. SORB®XT je z hľadiska bezpečnosti, použiteľnosti a účinnosti, akreditovaný aj MŽP SR. Sypký humusoidný prírodný materiál sa vyznačuje svojou nízkou hmotnosťou, čo oceníte pri manipulácii s ním, ale aj následnom odstraňovaní, vytvorí až o 5-krát menej odpadu. Je nenáročný na skladovanie, vydrží vám uskladnený aj 5 rokov bez toho, aby stratil svoje univerzálne vlastnosti.

Jednoducho ho nanesiete na kontaminované miesto a necháte pôsobiť pár sekúnd, SORB®XT nasiakne chemickú látku – benzín, naftu, oleje, mazivo, farby, laky a iné látky.  Stačí ho s metlou zmiesť a nezanechá žiadne škvrny, ktoré by mohli byť z hľadiska bezpečnosti pri práci nebezpečné. Nedostatočné absorbovanie látky môže byť nebezpečné hlavne pri dopravných nehodách, kde na cestnej komunikácii môže zostať malé množstvo benzínu či inej horľaviny. Stačí jeden vyhodený cigaretový ohorok z auta a tragédia je na svete. Zvoľte si ekologickú voľbu absorbentu, ktorý sa postará o poriadok a bezpečnosť všade, kde to bude potrebné. Nemecká kvalita s certifikátmi overená štátnou inštitúciou s univerzálnym využitím a 100 % prírodným zložením – to je SORB®XT.

Pre lepšiu predstavu, ako funguje náš absorbent SORB®XT si môžete pozrieť video s ukážkami.

Späť do obchodu