Späť do obchodu

Registrácia

Nedovoľme nebezpečným látkam, aby znečisťovali prírodu: Zvoľme si ekologické riešenia

Nedovoľme nebezpečným látkam, aby znečisťovali prírodu: Zvoľme si ekologické riešenia

Pracujete na miestach, kde sa každý deň používajú nebezpečné látky – oleje, farby, mazivá, benzín, kvapaliny? Tak určite poznáte problematiku odstránenia týchto kvapalín z rôznych povrchov. Na trhu existuje mnoho prípravkov, absorbentov, ktoré sľubujú rýchle a šetrné odstránenie chemikálií. Žijeme však v dobe, kedy by sme mali pri práci s takýmito zložkami myslieť na našu planétu. Prečo nezvoliť kvalitné, cenovo dostupné a ako bonus – ekologické riešenie?

Byť ekologický je dnes nielen trend, ale povinnosť a nutnosť. Kupujeme si oblečenie z ekologickej bavlny, čistiace prostriedky a kozmetiku z prírodných zložiek, šetríme vodu, separujeme.

Na ekológiu sa ale mnohokrát zabúda práve na miestach, kde by mala byť pre nás a pre planétu najdôležitejšia. Takýmito miestami sú všetky pracoviská, kde sa používajú chemikálie rôzneho druhu.

Odstraňovali ste už niekedy motorový olej alebo benzín, farby, laky? Nejde zrovna o najjednoduchší proces. Tieto látky dokážu veľmi ľahko znečistiť životné prostredie a ak nie sú správne odstránené, spôsobujú len samé problémy.

V súčasnosti však existujú kvalitné absorbenty, ktoré dokážu podobné látky odstrániť behom chvíľky a majú aj niekoľko ďalších superschopností. Dôležité je vybrať si cenovo dostupnú kvalitu a myslieť pritom na prírodu. Samotné chemikálie pre ňu nie sú príliš priateľské, skúsme ich aspoň odstraňovať a čistiť tak naše prostredie ekologickou cestou. Predstavujeme vám SORB®XT, netoxický, efektívny a rýchly absorbent.

 Aké vlastnosti má absorbent SORB®XT?

Ide o 100% organický a bezpečný multi absorbent, ktorý rýchlo a šetrne odstráni z rôznych povrchov nežiaduce látky. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, čo je jedna z jeho ďalších výhod, pretože sa s ním dobre a ľahko manipuluje. Je bezpečný pre vás i pre planétu.

Je vyrobený z organickej prírodnej vlákniny. Má rastlinnú štruktúru – sypký materiál pripomínajúci rašelinu. Medzi jeho ďalšie plusy patrí fakt, že sa dá využiť pre viacero oblastí, nepotrebujete tak niekoľko produktov, stačí vám jeden na všetky plochy. Je nehorľavý, skladný a s garanciou bezpečnosti pri práci. Nemá žiadne nežiaduce účinky a využitie nájde v rôznych pracovných prostrediach, v domácnostiach i v samotnej prírode, ktorú chráni pred znečistením.  

Čo všetko dokáže absorbent SORB®XT?

Absorbuje oleje, palivá a pohonné látky, mazivá, chemikálie, emulzie, farby a iné látky.

Vďaka tomu, že odpudzuje vodu, dokáže vyčistiť kontaminované vodné plochy. Dlhší, ale taktiež účinný proces nastáva v prípade kontaminovanej pôdy, kde je potrebné pôdu pravidelne hnojiť organickým hnojivom a obrábať ju. Predstavte si to využitie pri prírodných katastrofách. Ekologické čistenie kontaminovanej vody a pôdy v rýchlom a k prírode priateľskom procese.

Využitie nájde hlavne na špeciálnych a priemyselných plochách. Cestné komunikácie, pracovné prostredie v dielňach, servisoch, využijú ho aj maliari pri čistení povrchov od farieb a lakov.

Vyčistí aj prírodné oleje – rastlinné a živočíšne, ktoré sa používajú v gastronómii. Namiesto chemických prípravkov tak viete z rôznych povrchov odstrániť aj kuchynské oleje.

Keď už sme pri čistení povrchov od olejov. Vybrať si môžete aj  Stain Solution PRO, ktorý slúži na odmasťovanie všetkých povrchov. . Je všestranný, využijete ho pri grilovaní na čistenie grilu, využiť ho ale môžu aj pracovníci pri odstraňovaní oleja po havírii na cestnej komunikácii. Aj tento produkt je rovnako nezávadný, netoxický a plne ekologický, lebo neobsahuje žiadne  chemikálie. Pri používaní je potrebné riediť ho s vodou v pomere 1:1.

K dispozícii je sypký absorbent, ale aj špeciálne podložky a vankúše, ktoré obsahujú účinné prírodné látky a dokážu nasiaknuť a absorbovať nebezpečné látky z rôznych povrchov.

Je čas uvedomiť si, že životné prostredie, v ktorom žijeme potrebuje našu pomoc. Aj my sme súčasťou prírody, a tým že pomôžeme jej, pomáhame sebe. Myslime na to pri vyberaní ekologických riešení nielen do domácnosti, ale aj na miestach, kde sa to vyžaduje o niečo viac. Voľte ekologickú verziu absorbentu SORB®XT.

 

Späť do obchodu