Späť do obchodu

Registrácia

Nedovoľme nebezpečným látkam, aby znečisťovali prírodu: Zvoľme si ekologické riešenia

Nedovoľme nebezpečným látkam, aby znečisťovali prírodu: Zvoľme si ekologické riešenia

Pracujete na miestach, kde sa každý deň používajú nebezpečné látky – oleje, farby, mazivá, benzín, kvapaliny? Tak určite poznáte problematiku odstránenia týchto kvapalín z rôznych povrchov. Na trhu existuje mnoho prípravkov, absorbentov, ktoré sľubujú rýchle a šetrné odstránenie chemikálií. Žijeme však v dobe, kedy by sme mali pri práci s takýmito zložkami myslieť na našu planétu. Prečo nezvoliť kvalitné, cenovo dostupné a ako bonus – ekologické riešenie?

Byť ekologický je dnes nielen trend, ale povinnosť a nutnosť. Kupujeme si oblečenie z ekologickej bavlny, čistiace prostriedky a kozmetiku z prírodných zložiek, šetríme vodu, separujeme.

Na ekológiu sa ale mnohokrát zabúda práve na miestach, kde by mala byť pre nás a pre planétu najdôležitejšia. Takýmito miestami sú všetky pracoviská, kde sa používajú chemikálie rôzneho druhu.

Odstraňovali ste už niekedy motorový olej alebo benzín, farby, laky? Nejde zrovna o najjednoduchší proces. Tieto látky dokážu veľmi ľahko znečistiť životné prostredie a ak nie sú správne odstránené, spôsobujú len samé problémy.

V súčasnosti však existujú kvalitné absorbenty, ktoré dokážu podobné látky odstrániť behom chvíľky a majú aj niekoľko ďalších superschopností. Dôležité je vybrať si cenovo dostupnú kvalitu a myslieť pritom na prírodu. Samotné chemikálie pre ňu nie sú príliš priateľské, skúsme ich aspoň odstraňovať a čistiť tak naše prostredie ekologickou cestou. Predstavujeme vám SORB®XT, netoxický, efektívny a rýchly absorbent.

 Aké vlastnosti má absorbent SORB®XT?

Ide o 100% organický a bezpečný multi absorbent, ktorý rýchlo a šetrne odstráni z rôznych povrchov nežiaduce látky. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, čo je jedna z jeho ďalších výhod, pretože sa s ním dobre a ľahko manipuluje. Je bezpečný pre vás i pre planétu.

Je vyrobený z organickej prírodnej vlákniny. Má rastlinnú štruktúru – sypký materiál pripomínajúci rašelinu. Medzi jeho ďalšie plusy patrí fakt, že sa dá využiť pre viacero oblastí, nepotrebujete tak niekoľko produktov, stačí vám jeden na všetky plochy. Je nehorľavý, skladný a s garanciou bezpečnosti pri práci. Nemá žiadne nežiaduce účinky a využitie nájde v rôznych pracovných prostrediach, v domácnostiach i v samotnej prírode, ktorú chráni pred znečistením.  

Čo všetko dokáže absorbent SORB®XT?

Absorbuje oleje, palivá a pohonné látky, mazivá, chemikálie, emulzie, farby a iné látky.

Vďaka tomu, že odpudzuje vodu, dokáže vyčistiť kontaminované vodné plochy. Dlhší, ale taktiež účinný proces nastáva v prípade kontaminovanej pôdy, kde je potrebné pôdu pravidelne hnojiť organickým hnojivom a obrábať ju. Predstavte si to využitie pri prírodných katastrofách. Ekologické čistenie kontaminovanej vody a pôdy v rýchlom a k prírode priateľskom procese.

Využitie nájde hlavne na špeciálnych a priemyselných plochách. Cestné komunikácie, pracovné prostredie v dielňach, servisoch, využijú ho aj maliari pri čistení povrchov od farieb a lakov.

Vyčistí aj prírodné oleje – rastlinné a živočíšne, ktoré sa používajú v gastronómii. Namiesto chemických prípravkov tak viete z rôznych povrchov odstrániť aj kuchynské oleje.

Keď už sme pri čistení povrchov od olejov. Vybrať si môžete aj  Stain Solution PRO, ktorý slúži na odmasťovanie všetkých povrchov. . Je všestranný, využijete ho pri grilovaní na čistenie grilu, využiť ho ale môžu aj pracovníci pri odstraňovaní oleja po havírii na cestnej komunikácii. Aj tento produkt je rovnako nezávadný, netoxický a plne ekologický, lebo neobsahuje žiadne  chemikálie. Pri používaní je potrebné riediť ho s vodou v pomere 1:1.

K dispozícii je sypký absorbent, ale aj špeciálne podložky a vankúše, ktoré obsahujú účinné prírodné látky a dokážu nasiaknuť a absorbovať nebezpečné látky z rôznych povrchov.

Je čas uvedomiť si, že životné prostredie, v ktorom žijeme potrebuje našu pomoc. Aj my sme súčasťou prírody, a tým že pomôžeme jej, pomáhame sebe. Myslime na to pri vyberaní ekologických riešení nielen do domácnosti, ale aj na miestach, kde sa to vyžaduje o niečo viac. Voľte ekologickú verziu absorbentu SORB®XT.

 

Späť do obchodu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie